Skip to main content
Menu
Bienvenue
Activités
Informations
Calendrier
FAQ
Adresses
Contactez-nous
Connexion
Créer votre compte
Évaluation
Bienvenue
Visiteur
Connexion
Créer un compte
Menu
Bienvenue
Activités
Informations
Calendrier
FAQ
Adresses
Contactez-nous
Connexion
Créer votre compte
Évaluation
Se souvenir de moi
Connexion
Mot de passe oublié ?
Identifiant oublié ?
Créer un compte
Calendrier
Activités du mois
Mars
Mardi
01
.03
09:00 Lëtzebuergesch A2.1 (Classe #2)
09:15 Franséisch Mëttelstuf
12:30 Pilates gemëschte Niveauen
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Chineesesch fir Kanner Ufänger
15:30 Chineesesch fir Kanner Fortgeschrëttener
18:30 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #1)
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
18:45 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°1
20:30 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°2
Mercredi
02
.03
18:00 Spuenesch Mëttelstuf
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
19:15 Zumba N°1
20:00 Spuenesch Konversatioun
20:30 Zumba N°2
Jeudi
03
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #3)
10:00 Italienesch Konversatioun
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Englesch fir Kanner Ufänger
14:00 Art à l'école N°1
15:15 Engleschcours fir Kanner - Fortgeschrëttener
16:00 Art à l'école N°2
18:00 Italieenesch fir Fortgeschrëttener
18:30 Pilates intermediaire / avancéiert
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
19:45 Fitness Body Shape
Vendredi
04
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #4)
12:00 Yoga fir Schwanger Fraen (LUX/DE)
17:45 Gymnastique 50+
Samedi
05
.03
08:15 Lëtzebuergesch B1 (Classe #1)
09:00 Englesch Konversatioun
11:00 Mamer kacht mam René a Laurent - Einfach, séier an frësch
11:15 Spuenesch fir Ufänger
14:00 Éischt Hëllef fir den Puppelchen (LUX)
Dimanche
06
.03
Lundi
07
.03
09:00 Pekip (LUX/DE)
09:15 Franséisch mat Virkenntnesser
11:00 Massage for babies (ENG)
12:45 Yoga N°4 (Cycle 3 + 4)
16:15 Yoga N°1 (Cycle 1 + 2)
17:05 Yoga N°2 (Cycle 1 + 2)
17:55 Yoga N°3 (Cycle 1 + 2)
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
20:30 Let’s dance - Standard Danz - Cours débutant
Mardi
08
.03
09:00 Lëtzebuergesch A2.1 (Classe #2)
09:15 Franséisch Mëttelstuf
12:30 Pilates gemëschte Niveauen
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Chineesesch fir Kanner Ufänger
15:30 Chineesesch fir Kanner Fortgeschrëttener
18:30 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #1)
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
18:45 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°1
20:30 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°2
Mercredi
09
.03
18:00 Spuenesch Mëttelstuf
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
19:15 Zumba N°1
20:00 Spuenesch Konversatioun
20:30 Zumba N°2
Jeudi
10
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #3)
10:00 Italienesch Konversatioun
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Englesch fir Kanner Ufänger
14:00 Art à l'école N°1
15:15 Engleschcours fir Kanner - Fortgeschrëttener
16:00 Art à l'école N°2
18:00 Italieenesch fir Fortgeschrëttener
18:30 Pilates intermediaire / avancéiert
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
19:45 Fitness Body Shape
Vendredi
11
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #4)
12:00 Yoga fir Schwanger Fraen (LUX/DE)
17:45 Gymnastique 50+
Samedi
12
.03
08:15 Lëtzebuergesch B1 (Classe #1)
09:00 Englesch Konversatioun
11:00 Mamer kacht mam René a Laurent - Einfach, séier an frësch
11:15 Spuenesch fir Ufänger
Dimanche
13
.03
Lundi
14
.03
09:15 Franséisch mat Virkenntnesser
11:00 Massage for babies (ENG)
12:45 Yoga N°4 (Cycle 3 + 4)
16:15 Yoga N°1 (Cycle 1 + 2)
17:05 Yoga N°2 (Cycle 1 + 2)
17:55 Yoga N°3 (Cycle 1 + 2)
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
20:30 Let’s dance - Standard Danz - Cours débutant
Mardi
15
.03
09:00 Lëtzebuergesch A2.1 (Classe #2)
09:15 Franséisch Mëttelstuf
12:30 Pilates gemëschte Niveauen
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Chineesesch fir Kanner Ufänger
15:30 Chineesesch fir Kanner Fortgeschrëttener
18:30 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #1)
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
18:45 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°1
20:30 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°2
Mercredi
16
.03
18:00 Spuenesch Mëttelstuf
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
19:15 Zumba N°1
20:00 Spuenesch Konversatioun
20:30 Zumba N°2
Jeudi
17
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #3)
10:00 Italienesch Konversatioun
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Englesch fir Kanner Ufänger
14:00 Art à l'école N°1
15:15 Engleschcours fir Kanner - Fortgeschrëttener
16:00 Art à l'école N°2
18:00 Italieenesch fir Fortgeschrëttener
18:30 Pilates intermediaire / avancéiert
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
19:45 Fitness Body Shape
19:45 Fitness Body Shape - Reprise
Vendredi
18
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #4)
17:45 Gymnastique 50+
Samedi
19
.03
08:15 Lëtzebuergesch B1 (Classe #1)
09:00 Englesch Konversatioun
11:00 Mamer kacht mam René a Laurent - Einfach, séier an frësch
11:15 Spuenesch fir Ufänger
Dimanche
20
.03
Lundi
21
.03
09:15 Franséisch mat Virkenntnesser
11:00 Massage for babies (ENG)
12:45 Yoga N°4 (Cycle 3 + 4)
16:15 Yoga N°1 (Cycle 1 + 2)
17:05 Yoga N°2 (Cycle 1 + 2)
17:55 Yoga N°3 (Cycle 1 + 2)
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
20:30 Let’s dance - Standard Danz - Cours débutant
Mardi
22
.03
09:00 Lëtzebuergesch A2.1 (Classe #2)
09:15 Franséisch Mëttelstuf
12:30 Pilates gemëschte Niveauen
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Chineesesch fir Kanner Ufänger
15:30 Chineesesch fir Kanner Fortgeschrëttener
18:30 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #1)
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
18:45 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°1
20:30 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°2
Mercredi
23
.03
18:00 Spuenesch Mëttelstuf
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
19:15 Zumba N°1
20:00 Spuenesch Konversatioun
20:30 Zumba N°2
Jeudi
24
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #3)
10:00 Italienesch Konversatioun
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Englesch fir Kanner Ufänger
14:00 Art à l'école N°1
15:15 Engleschcours fir Kanner - Fortgeschrëttener
16:00 Art à l'école N°2
18:00 Italieenesch fir Fortgeschrëttener
18:30 Pilates intermediaire / avancéiert
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
19:45 Fitness Body Shape
19:45 Fitness Body Shape - Reprise
Vendredi
25
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #4)
17:45 Gymnastique 50+
Samedi
26
.03
08:15 Lëtzebuergesch B1 (Classe #1)
09:00 Englesch Konversatioun
11:00 Mamer kacht mam René a Laurent - Einfach, séier an frësch
11:15 Spuenesch fir Ufänger
Dimanche
27
.03
Lundi
28
.03
09:15 Franséisch mat Virkenntnesser
12:45 Yoga N°4 (Cycle 3 + 4)
16:15 Yoga N°1 (Cycle 1 + 2)
17:05 Yoga N°2 (Cycle 1 + 2)
17:55 Yoga N°3 (Cycle 1 + 2)
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
20:30 Let’s dance - Standard Danz - Cours débutant
Mardi
29
.03
09:00 Lëtzebuergesch A2.1 (Classe #2)
09:15 Franséisch Mëttelstuf
12:30 Pilates gemëschte Niveauen
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Chineesesch fir Kanner Ufänger
15:30 Chineesesch fir Kanner Fortgeschrëttener
18:30 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #1)
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
18:30 Français A1.2 (Classe #1)
18:45 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°1
20:30 Let’s dance - Standard Danz Cours - avancés N°2
Mercredi
30
.03
18:00 Spuenesch Mëttelstuf
18:30 Luxembourgeois A2.2 (Classe #1)
19:15 Zumba N°1
20:00 Spuenesch Konversatioun
20:30 Zumba N°2
Jeudi
31
.03
09:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #3)
10:00 Italienesch Konversatioun
13:00 Lëtzebuergesch A1.1 (Classe #5)
14:00 Englesch fir Kanner Ufänger
14:00 Art à l'école N°1
15:15 Engleschcours fir Kanner - Fortgeschrëttener
16:00 Art à l'école N°2
18:00 Italieenesch fir Fortgeschrëttener
18:30 Pilates intermediaire / avancéiert
18:30 Luxembourgeois A1.2 (Classe #2)
19:45 Fitness Body Shape
19:45 Fitness Body Shape - Reprise
retour